top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıAli Orhan Yalcinkaya

lost in question


burcu 6. sezondan başlayarak lost izlemeye karar verdi...bunu bana açıkladığında içimde fırtınalar koptu...hayata küstüm seyrederken sorabileceği soruları düşünerek...daha dizi bir sürü soruya cevap vermemişken bunlara bir de onunkilerin eklenecek olması düşüncesiyle uykusuz geceler geçirdim.

neyse o gün gelip çattı...çarşamba sabahı dizi indirildi, öğlen altyazılar eklendi, gün boyunca spoiler içeren tüm bilgi akışından uzak duruldu ve akşam eve bir solukta varıldı.

tabii ilk atak eda'dan geldi "biz wiii oynayacaz" diyerek... burcu'nun gevşek defansı her an bir mario karakterinin ekranda bitivermesine neden olabilirdi. o nedenle sağlam durmalıydım, teslim olmamalıydım...

naz'a ve eda'ya resim yapmanın, keman çalmanın, kitap okumanın erdemlerini güzellikleri anlattım...çok etkileyici bir baba olmalıyım ki onlar da ikna oldular ve gidip yatak odasında çizgi film seyrettiler.

neyse ilk badireyi atlatmıştım.

önümde aşmam gereken bir engel kalmıştı: burcu ve soruları.

salonun kapısından elinde meyva tabağı, kuruyemiş ve şarapla görününce "eyvah eyvah" dedim "belli ki sıkı hazırlanmış".

-------------o---------------

"previously on lost" lafını duyar duymaz ben transa geçtim.

tabii ilk soru gelmekte gecikmedi: "elma?"

"yok, istemem ben adadakileri kurtaracam" dedim.

cevabın anlamsızlığı bir kafa karışıklığı yaşatmış olmalı ki ilk 20 dakikayı hasarsız atlattım. ama önümde koca bir saat vardı. zaten dizi germiş beni. bir bok anlamıyorum. "hangi zamandalar?" "n'oluyo lan?" demekten sıyırmışım baskı balatayı.

ama ufak tefek salvolara rağmen iyi gidiyordu herşey. tam black smoke ortama gelmiş heyecan doruktayken, eda gelip "ben de seyredecem" dediği noktada pause düğmesine bastım...

bekliyorum hala.

şimdi ben kıçımdan nasıl teori uydurcağım sevgili aile?


5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page