© AOY 2014

orkide

26 May 2010

“genetik miras için “reddi miras”ta bulunabilir miyim?” diye sormuştum bir zaman önce. biraz isyan ederek ama çokca tevekkül içeren bu sorunun arkasında yatan neden bana prostat kanseri teşhisi konulmuş olmasıydı.

 

bir amcamı on sene önce kaybetmiştik prostat kanserinden; diğerinin yine aynı nedenle toprağa verildiği bir günde gitmiştim olağan süpheli olarak doktora. sonrasındaki yakın takip; oluşan tereddütler, bu tereddütlerin doğrulanması ve ardından ameliyata yönelik alınan kararlar, hepsi 9 aylık kısa bir süreçti.

 

işte o ameliyat sonrasında göndermişlerdi her daim ortamlaraakalım dediğim kardeşlerim orkideyi. yeni yerinde iki hafta canlı kalabilmiş sonrasında solmuştu. ameliyatım başarılı geçmiş, stresli geçen iki haftalık bekleyiş sonrası operasyon sınırının da temiz çıktığını öğrenince rahatlamıştık. ama tıpkı orkide gibi vücudumun yeni duruma alışması, toparlanması kolay olmadı.


burcu, benim toparlanmam için ne kadar uğraştıysa moral destek verdiyse, aynı şekilde uğraştı orkideyle de. altı ay sonra aynı canlılıkla ve renkle gülümsüyoruz hayata. 

Please reload

Son Yazılar

Söyleyin, düğmeye hanginiz bastı?

January 14, 2020

1/4
Please reload

Sosyal Medya
  • LinkedIn Sosyal Simge
  • Twitter
  • Facebook Sosyal Simge
  • RSS Sosyal Simgesi
RSS Feed
Arşiv - Site İçi Arama
Haberdar Olmak İçin